sunny
02 اسفند 1401 - 14:09

۶۰درصد حوادث ترافیکی استان سمنان در ورودی شهرها است

سمنان- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سمنان با بیان اینکه ۶۰درصد حوادث ترافیکی استان در ورودی شهرها است، گفت: کاهش این تصادفات با راه اندازی پویش ۳۰-۶۰ در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، احسان منصور کیایی ظهر سه شنبه در حاشیه جلسه اجرای کمپین ۳۰-۶۰ در آستانه سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه به دنبال راهکارهایی برای کاهش تصادفات در استان سمنان هستیم، ابراز داشت: طبق بررسی‌های به عمل آمده ۶۰ درصد تصادفات در سی کیلومتری ورودی شهرهای استان به وقوع پیوسته و لذا می‌بایست در این فاصله علت‌ها ریشه‌یابی و نواقص موجود رفع شوند.

وی ضمن بیان اینکه سرعت غیرمجاز و عدم استراحت کافی مهمترین علت‌هایی که این تصادفات را رقم می‌زنند، افزود: رانندگان به تصور این موضوع که به مقصد رسیدند دیگر موارد ایمنی را رعایت نمی‌کنند و همین امر اتفاقات تلخ و غیرقابل جبران را برای آنها همراه دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان ضمن بیان اینکه برای کاستن از این نوع تصادفات طرحی به نام کمپین ۳۰-۶۰ در آستانه سفرهای نوروزی در دست اقدام است، ابراز داشت: پیرامون اجرای موفق این طرح هماهنگی‌های لازم فرمانداران شهرستان‌های استان سمنان صورت گرفته است.

منصور کیایی ضمن بیان اینکه فرهنگ سازی رانندگی ایمن مهمترین مبحثی که باید روی آن سرمایه گذاری لازم صورت گیرد تا ضمن جلوگیری از بروز حوادث در کاهش آن نیز تأثیر بسزایی داشته باشد، تصریح کرد: اجرای این پویش می‌کوشد تا مبلمان شهری را در ۳۰ کیلومتری محدوده شهرها ایجاد کند تا در تقویت جلوگیری از وقوع سانحه و تصادفات و رفتارهای پیشگیرانه در مردم نقش آفرین شود.

وی ضمن بیان اینکه این پویش می‌کوشد تا به مردم یادآوری کند خستگی در حاشیه شهرها هم می‌تواند خطرناک و حادثه‌ساز باشد، افزود: با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی و تردد سالانه میلیون‌ها زائر از محدوده استان سمنان اجرای کمپین ۳۰-۶۰ و انتقال مفاهیم نمادین، عملیاتی و آموزشی آن با مشارکت دستگاه‌ها، ارگان‌ها و مردم در راستای حفظ سلامت زائران و پیشگیری از حوادث جاده‌ای بسیار مؤثر و مثبت خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1048144